EndoskopikMarker


Spot Endoscopic MarkerÇini mürekkepsiz endoskopik işaretlemede öncü.

Gastrointestinal yol boyunca gözlenen lezyonların işaretlenmesinde etkinliği klinik olarak kanıtlanmıştır. Tescillendirilmiş Carbon Black tatuaj boyamız, tamamen temiz, tamamen etkili, tamamen akıllı bir seçimdir.

EKSİKSİZ: Spot, üst ve alt Gastrointestinal yol boyunca kullanılabilir.

TEMİZ: Spot önceden karıştırılıp hazırlandırıldığından, dökülme ve leke yapma riskini en aza indirmektedir.

GÜVENLİ: Bugüne kadar 40 milyondan fazla vakada kullanılmış, endosopik işaretlemede kalıcılık güvenliği kanıtlanmıştır.

HIZLI: Enjektörde hazır doldurulmuş olarak, küçük bir çalkalama ile kullanıma hazırdır.

GÜVENİLİR: Spot submukozal dokuya enjekte edildiğinde kalıcıdır. Endoskopi ya da cerrahi girişim sonrasında yapılan takiplerde Spot ile yapılan işaretlemelerin yerli yerinde durduğu gözlenmektedir.

STERİL: Hazır doldurulmuş Spot enjektörü bilinen hiçbir karsinojen madde ya da gomalak içermez.

FDA ONAYLI: Spot, FDA (Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi) tarafından, gastrointestinal yol boyunca lezyonların işaretlenmesinde çini mürekkebi içermeyen tek ürün olarak onaylanmıştır.

Spot, çini mürekkebi ile aynı mıdır?

Tabii ki hayır. Spot endoskopik marker, içeriğinde son derece saf karbon süspansiyonu içerir, oysa ki çini mürekkebi, muhteviyatında sıklıkla gomalak, fenol, amonyak ve hayvansal kökenli maddeler gibi kirleticiler içerir. Bu kirleticiler, tıpkı enflamatuar reaksiyonlar gibi komplikasyonlarla ilişiklendirilebilmektedir. 113 hastayı kapsayan Spot çalışmasında, hiçbir hastada enflamasyon, ateş ya da karın ağrısı gibi beklenmeyen durumlar tespit edilmemiştir. Peki bütün bunlar ne anlama geliyor? Bütün bunlar, Spot’un steril olmayan çini mürekkebi ile karşılaştırıldığında çok daha temiz ve emniyetli olduğunun kanıtıdır.

EndoskopikMarker